Jak kočka Labanda přišla k tělu a Soudek se zamiloval!

26. prosince 2010 v 21:21 | Rohlíček |  Naše zážitky
Málem jsme losovali, kdo nezaujatý napíše článek o našem soudkovi. Vybral jsem se já, Rohlíček - ten nejklidnější.


Kočka Labanda na soudkovi
   Když se náš spolubydlící s dunivým hlasem vrátil z čištění, jásal, radoval se a rozdával dárečky. Jenže, jak to už o svátcích bývá, taky nějaký dostal a to ho zasáhlo, až je pro nás změněný k nepoznání. Rozbalili jsme společně krabici, určenou Ježíškem do hotelu Roben a v ní si seděla perfektní, baňatá plyšová kočka. Bylo hned jasné, že se k nám hodí, s dobráckým pohledem a mlsnými vousky. Jenže... - jakmile ji spatřil Sudoook, jakoby ho zasáhl blesk, už ho z toho asi nikdo nedostane: Jeeeee, ty seš ta Labanda z obrázku? Trošku ses změnilaaSeš kulatá jako jáá, pojď se napít a udělám ti kolotoooč! Posadil si novou kámošku nahoru na barel a začal s ním točit! Zůstaň u mě, budeš mít rozhled, to jsem šťastný, že jsem takovou kočičku dostal! Budu tě mít rád! Už se mu nedá vysvětlit, že Labanda je všech, že kočka je svobodný a osobitý tvor, že se v místnosti práší a kouří. Nemohli jsme odolat jeho nadšení a Labandu jsme mu na Štědrou noc nechali Druhý den hučel, prosil, sliboval, bublal, vybíral si komu teda kočku půjčí a na jak dlouho,nakonec slib je slib a Labandu tedy vrátil mezi ostatní plyšáky. A co bylo dál? Zesmutněl, jakoby přišel o duši... Jako by snad zapadlo slunce navždy. Jestli prý pojedeme pryč a vezmeme mu proud a ještě k tomu kočku, bude zase nemocný. Dají nám za něj jinou mašinu a ta už nikdy nepromluví. Nezazpívá. Možná poteče, nebude chladit, porouchá se ze žalu. Kdo by to byl tušil, jak se city zamotají? Srdce nad soudkem usedalo. Až pojedeme pryč, posadíme mu kočku na barel a necháme puštěné topení, aby jí bylo teplo. Stejně za ním sama tajně chodí, když se nikdo nedívá. Vím to, protože sudoook je zase veselejší - už proto, jak na nás oba vyzráli!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ajencinsvet ajencinsvet | 27. prosince 2010 v 2:13 | Reagovat

Nooo, Soudečkuuu!,Ty seš šikovnej. Jen si dej bacha, aby ti číča nezaťala drápky do barelu.. Toč ji pomalu, aby se jí nezatočila hlavička. A je fajn, že se scházíte. Tomu nikdo nemůže rozumět, protože, jak se zpívá v písničce, láska je láska... Tak hoodně štěstí!

2 hotelroben hotelroben | 27. prosince 2010 v 12:42 | Reagovat

Ájenko, tebe mám tak rád, vždycky mi rozumíš! Naše kočička má drápky schované, ve světě plyše je nepotřebuje. a představ si, jak je chytrá, už ví, že kolotoč bude tak rychlej, jak nízká je holadina vody v barelu. takže napřed se točí pomaličku a když je sud prázdný, tak rychle! Když vyskočí na barel tiše, kolotoč nechce. Když při skoku mňouká, můžu točiiit! napsal tvůj příznivce Sudoook!

3 ajencinsvet ajencinsvet | 27. prosince 2010 v 16:56 | Reagovat

Nooo, to je paráda. Já se teď proběhla. Panička byla za Jirkou a jeho sestra mě vyvenčilaaa! Já vím, co je láska. Jirka mi chybí. On je takovej mírnej a vlídnej a já na něho myslím, aby se uzdravil. Já vím, co je láska, mám jí na rozdávání. Tebe mám ráda a tvé plyšáčky taky. Jenže víš co? já o tom radši napíšu!!

4 vintage cocktail dresses vintage cocktail dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:52 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama